معرفی شرکت ماشین آلات سنگین زوم لاین

شرکت علمی فناوری ماشین آلات سنگین زوم لاین (Zoom Lion)، یک شرکت چینی سازنده ماشین آلات است. دفتر مرکزی آن در پارک علمی فناوری زوم لاین در چانگشا، هونان است.

زوم لاین بزرگترین شرکت تولیدی ماشین آلات در چین و ششمین شرکت بزرگ تولیدی ماشین آلات جهان است. در سال 2008 CIFA را به دست آورد، سومین تولید کننده ماشین آلات بتن در جهان، که بزرگترین دستاورد اروپایی که توسط یک شرکت چینی در آن زمان به دست آمده بود.
کسب و کار زوم لاین شامل 5 بخش است:
ماشین آلات ساختمانی، ماشین آلات کشاورزی، کامیون¬های سنگین، کسب و کار زیست محیطی و خدمات مالی.
شرکت سازنده تجهیزات ایتالیایی؛ شرکت محصولات ضدزنگ ایتالیایی (CIFA) و شرکت تولید کننده تجهیزات انگلیسی؛ پاورمول، از شرکت های تابعه زوم لاین هستند.

تاریخچه:

ساختمان زوم لاین در یلو، ناحیه ای از چانگشا، هونان چین است. زوم لاین، شرکت ساخت و ساز صنایع مکانیکی، در سال 1992 به عنوان توسعه دهنده بالاترین تکنولوژی منطقه در چانگشا تاسیس شد. یکی از اولین تولیدات آن پمپ های بتنی بود. شرکت در سال 1956 با تاسیس یک شرکت تابعه در بجینگ، رشد کرد؛ به عنوان بخشی از اولین وزرات صنایع ماشین سازی، وزارت ساخت و ساز و کمیته کار سرمایه گذاری مرکزی.

اولین حصول دارایی های دولتی:

توسعه ابتدایی شامل ادغام چندین موجودیت کوچک پیشین با زوم لاین از جمله دفتر سابق تحقیقات ماشین آلات بتنی و بقایای بنیاد تحقیقات ماشین آلات ساخت و ساز چانگشا بود.

عرضه اولیه عمومی:

نشانگر انتقال آن به یک شرکت عمومی است. زوم لاین بلافاصله بعد از دستیابی به گواهینامه ایزو 9001، با سرمایه گذاری در بورس شنژن، در 21 اکتبر سال 2000 یک پیشنهاد عمومی اولیه را ارائه داد.

مالکیت دارایی‌های خارج از کشور:

زمانیکه شرکت های کشورهای در حال توسعه به ندرت کشور در حال توسعه همتای خود را به دست می آوردند، زوم لاین شرکت انگلیسی پاورمول را سال‌های قبل از 2000 خریداری کرد.
در سال 2008 زوم لاین یک دستاورد خارجی دیگر با هدف تولید کننده ماشین آلات بتنی ایتالیایی؛ شرکت محصولات ضدزنگ ایتالیایی (CIFA) را ساخت. طبق یک قاعده منصفانه با گلدمن ساچس، ماندارین کپتال پارتنرز و هونی کپتال ارتباط برقرار کرد.

ارائه دوربین مدار بسته:

یک مستند ویژه درباره دوربین مداربسته که قبلا در سال 2001 ساخته شده بود، در ماه مه 2004 در غالب یک تبلیغ درباره شرکت زوم لاین – چری ارائه شد.

اتهامات کلاه برداری:

در ماه مه 2013، روزنامه‌ چینی نیو اکسپرس اتهام یک کلاه برداری در زوم لاین را گزارش داد. این باعث شد که زوم لاین موقتا تجارت سهام خود را تعلیق کند و این مسئله بعدا باعث کاهش 9 درصدی قیمت سهامش شد. زوم لاین خبرنگار چن یونگژو را متهم به “آسیب رساندن به منافع تجاری” کرد و او از آن زمان تاکنون دستگیر شده است.در اکتبر 2013، نیو اکسپرس یک درخواست بزرگ در صفحه اول روزنامه برای رهایی وی، منتشر کرد.

فروش واحد زیست محیطی:

با توجه به مشکلات مالی ناشی از کاهش دراز مدت در صنعت ساخت و ساز چینی، زوم لاین واحد زیست محیطی خود را در ماه مه 2017 به مبلغ 11.6 میلیارد یوان فروخت. این امر پس از آن بود که شرکت یک افت 929 میلیون یوان را در بازه 16/2015 گزارش کرده بود.

محصولات:

محصولات عمدتا کامیون نصب شده، ماشین آلات برای هدفی خاص؛ ماشین آلات سنگین یا جرثقیل هستند و شاملَ: بولدوزر، لیفتراک، ماشین آلات بتنی، جرثقیل (جرثقیل سیار، تاور کرین و …)، بیل مکانیکی، دستگاه آتشنشانی، ماشین آلات فشرده سازی زباله، کامیون زباله، ماشین‌های آسفالت، تجهیزات حفاری دوار، غلطک جاده، برف روب، جاروبرقی خیابانی، دیگر وسایل نقلیه مختلف جاده‌ای و محیطی و ماشین آلات بهسازی و …

زوم لاین دارای 4 نام تجاری مختص به خود است:
• AA
• Puyuan
• Zhongbiao

شرکت‌های وابسته:
● Changsha Construction Machinery Research Institute
● Changsha Zoomlion Haiqiang Concrete Co Ltd
● China Engineer Machinery Academy Concrete Machinery Session
● Compagnia Italiana Forme Acciaio SpA (Cifa) – acquired in 2008
● Hunan Machinery Branch Company
● Hunan Machine Tool Works – acquired on December 21, 2002
● Hunan Zoomlion International Trade Co Ltd – located in Zoomlion Science Park, Changsha, Hunan it oversees export of Zoomlion products.
● Powermole Company – acquired on November 23, 2001
● Puyuan Group and Puyuan Engineer Machinery Co Ltd
● Zoomlion Bus Branch Company
● Zoomlion Finance & Leasing Co Ltd
● Zoomlion North Branch Company
● Zoomlion Hoisting Machinery Branch Company – originally located in Changde, moved to Changsha in June, 2006
● Zoomlion Puyuan Branch Company
● Puyuan Group Co Ltd[6] – this unit has produced cranes
● Zoomlion Puyuan Special Vehicle Branch Company
● Zoomlion Xinxing Construction Machinery Leasing Co Ltd
● Zoomlion Zhongbiao Branch Company
● Zoomlion Zhongke Beidou

پایگاه‌های تولید و امکانات:
زوم لاین دارای 9 پارک صنعتی و حداقل یک کارخانه است، کارخانه Puyuan Group Chassis. موقعیت‌ها و مقرهای شرکت عبارتند از:
● Zoomlion Science Park in Changsha, Hunan
● CIFA in Milan, Italy
● Huayin Industrial Park in Huayin, Shaanxi
● Ruanjiang Industrial Park in Yuanjiang, Hunan
● Guanxi Industrial Park in Changde, Hunan
● Songjiang Industrial Park in Songjiang, Shanghai
● Maqiaohe Industrial Park in Wangcheng District, Hunan
● Quantang Industrial Park in Changsha, Hunan
● Lugu Industrial Park in Lugu, Changsha, Hunan