در این مقاله میخواهیم بپردازیم به چندین قاعده کلی برای ارزیابی و تعین قیمت لیفتراک وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

ما به شما خواهیم آموخت که بطور کل لیفتراک‌ها یک سرمایه گذاری مهم برای هر کسب و کار به شمار می آیند، بنابراین این نکته ضرروی می باشد که از هزینه های اولیه تا هزینه های خدماتی و مالکیت لیفتراک آگاه باشید.

قوانین عمومی برای قیمت لیفتراک‌ ها

لوازم و ابزار خاصی که در لیفتراک‌ها به کار گرفته می شود می تواند در قیمت لیفتراک تاثیر گذار باشد وهمین امر باعث می شود تا قیمت گذاری دشوار شود. در این مقاله با تعدادی از قواعد کلی مربوط به قیمت لیفتراک آشنا می شویم:

لیفتراک 3 تن دیزل

لیفتراک 3 تن دیزل

1_ظرفیت بارگیری و ارتفاع بالابری لیفتراک، قیمت لیفتراک را بالاتر می برد.

. ظرفیت باربری یه این معنا می باشد که چه مقدار بار را می تواند با امنیت کامل حمل کند.

لیفتراک‌هایی با تناژ 3، 5 و 7 تن بخش اعظم لیفتراک‌ها را در بازار تشکیل می دهند، به عنوان مثال در تناز لیفتراک 3 تن، قیمت لیفتراک‌ها نزدیک به هم بوده و تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

. هرچه ظرفیت لیفتراک بالاتر رود قیمت لیفتراک هم بالاتر می رود، این موضوع باید برای شما مهم باشد تا ابعاد و جرم بار مورد نظر را بدانید چراکه به شما این اجازه را میدهد تا با فروشندگان راجب میزان دقیق ظرفیت بارگیری اعلام نیاز کنید.

. اگر ظرفیت بارگیری شما متفاوت باشد ممکن است بخواهید لیفتراکی با ظرفیت بیشتر که در حال حاضر نیاز دارید تهیه کنید و مطمئن باشید که در اینده هم کار شما را انجام خواهد داد، به همین علت مهم است که شما تمامی بررسی ها را انجام داده و ظرفیت باربری را تعین کرده متناسب با جرم بار، لیفتراک رو خرید کنید.

لیفتراک‌ها و بالابرهای خاصی وجود دارند که میتوانند کارایی دستگاه ها با ظرفیت بالاتر را انجام دهند با اینکه ظرفیت کارایی آنها بسیار کمتر می باشند و این می تواند به شما بابت هزینه ها کمک کند تا صرفه جویی نمایید.

اگرشما نیاز به رسیدن سطوح بیشتر لیفتراک (بیش تر از 6 متر یا بالاتر) دارید باید لیفتراک با قیمت بیشتر و گرانتر خرید کنید، بر خلاف میزان ظرفیت بارگیری، ارتفاع بارگیری در زمان های متفاوت بعید است که تغیر پیدا کند. بنابر این مهم است که با توجه به ارتفاع مورد نظر خرید انجام دهید.

2_ لاستیک‌هایی با نشان های شناخته شده گران تر از لاستیک‌هایی هستند که شما آنها را به خوبی نمی شناسید اما مزیت هایی که در تکنولوژی آنها است باعث افزایش بهره وری و اطمینان می شود وعلت گرانی هم می تواند تکنولوژی باشد که در ان استفاده شده است.

. لاستیک ها با نشان برتر باعث می‌شوند تا شما برای خریداری آن هزینه های بالایی را پرداخت کنید. البته این امر باعث می شود تا شما لیفتراک قابل اطمینان تری خرید کنید.

. این لاستیک ها در محیط های ناهموار و خشن، مقاومت بیشتری نسبت به لاستیک‌های بی کیفیت دارند و اینکه شما به راحتی می توانید دسترسی به کسانی پیدا کنید که این لوازم را در اختیار شما قرار دهند اما خرید محصول خوب به حفظ دستگاه شما کمک می کند.

. مزایایی که اضافه شد به شما کمک می کند که زمان و پول شما را ذخیره کند. اگر لیفتراک بخش جدایی ناپذیر فعالیت شما باشد می تواند یک سرمایه گذاری ارزشمند برای شما باشد.

3- لیفتراک‌های برقی در مقایسه قیمتی با لیفتراک‌ها ی دیگر از قیمت بالایی برخوردار می باشند.

لیفتراک‌های الکتریکی برای خرید از انعطاف پذیری قیمتی بالایی برخوردار هستند.

این به این دلیل است که هزینه های پیش رو هم در این زمینه وجود دارد، مانند خرابی باتری ها در لیفتراک، خرابی شارژر باتری، تجهیزات مبادله باتری، همه این مواردبالا بودن قیمت و مخارخ لیفتراک برقی را ثابت می کند.

لیفتراک‌های الکتریکی مزایای قابل توجهی برای برخی از شرایط ارائه می دهند. بر خلاف لیفتراک‌های برقی، لیفتراک‌های دیزل آلودگی صوتی و محیطی ایجاد می‌کنند . در حقیقت لیفتراک برقی برخلاف قیمت بالایی که دارد آلودگی صوتی و محیطی بسیار کمی دارد.

4- مقایسه قیمت لاستیک‌های لیفتراک، لاستیک‌های توپر به طور کلی گران تر از لاستیک‌های بادی می باشند.

. لیفتراک‌ها با لاستیک‌های توپر که توسط هوای فشرده هوادهی می‌شوند، کشش بهتر و سواری نرم‌تر را بر رو ایجاد می‌کنند.

.برای بلند کردن بار سنگین، در زمین ناهمواری خشن، معمولاً لیفتراک‌های بنزینی یا دیزلی را با لاستیک‌های توپر پیدا خواهید کرد که با توجه به ابن که لاستیک‌های توپرقیمت بالاتری نسبت به لاستیک‌های بادی دارند اما در محیط ناهموار و خشن باید از لاستیک‌های توپر استفاده نمود.

.لاستیک‌های بادی ساخته شده از پلاستیک جامد و ارزان تر هستند، این لاستیک ها برای جابه جایی بار درمحیط انبار با سطح صاف مناسب می باشند.

.لیفتراک‌های الکتریکی که برای کار در داخل انبارها طراحی شده اند معمولاً دارای لاستیک‌های بادی می باشند.

5 – لیفتراک‌های مورد استفاده همیشه نمی توانند در هرمحیطی کار و جواب کار شمارو بدهند.

 

.خرید لیفتراک جدید برای انبار می تواند شما را کاملا در مسیری رو به جلو قرار دهد، به طور مثال قیمت لیفتراک اجاره ای و یا قیمتی که برای تعمیرات لیفتراک در طول یک یکسال انجام می شود را برآورد کنیم حدود نیمی از قیمت یک لیفتراک صفر می شود، به طور کلی، کسب و کارهایی که از لیفتراک بیش از چهار ساعت در روز استفاده می‌کنند باید برروی لیفتراک‌های جدید سرمایه گذاری کنند.

.با استفاده از لیفتراک دست دوم و کارکرده در انبار، هزینه های عملیاتی و تعمیر و نگهداری برای تجهیزات مورد استفاده می تواند به سرعت پس انداز اولیه شما را از بین ببرد.

.یکی دیگر از جنبه های مهم خرید لیفتراک مورد استفاده این است درکدام منطقه جغرافیایی چه برندی از لیفتراک خریداری شود، موجودی قطعات لیفتراک خریداری شده در بازار آن منطقه و دسترسی آسان به آن از مزایای خرید یک لیفتراک خوب بشمار می رود.