لیفتراک؛ کدام لاستیک با کدام مشخصات؟

کاسپین ماشین خاورمیانه گزینه‌های گوناگونی برای لیفتراک شما فراهم کرده است. بسته به صنف کاری شما، برخی از آپشن‌ها ممکن است مزایای به شما را ارائه دهند.

انواع تایر لیفتراک:

تایر لیفتراک – لاستیک لیفتراک در سه نوع موجود است: کوشیون تایر، جامد (توپر) و پنوماتیک هوا.لاستیک کوشن لیفتراک از کائوچو جامد ساخته شده اند و به طور مستقیم بر روی چرخ قرار میگیرند. ارتفاع کمی دارند و شعاع چرخشی کمی دارند که یک مزیت بزرگ در قابلیت مانور دهی این تایر ها به شمار می رود. کوشیون تایر ها برای کار در محیط‌های داخلی و یا سطوح صاف مانند بتن مناسب هستند ولی برای محیطهای ناهموار بیرونی غیرقابل استفاده هستند.

لاستیک‌های توپر نیز از کائوچو جامد ساخته شده اند که بسیار شبیه به کوشن تایر ها هستند و همچنین رایج ترین تایر لیفتراک – لاستیک لیفتراک در بازار امروز هستند. لاستیک توپر معمولا برای ترکیبی از پروژه های داخلی و خارجی استفاده می شود. با این حال سواری لاستیک های توپر پنوماتیک به اندازه سواری لاستیک های کوشیون راحت نیست همانگونه که کوشیون تایر ها در سطوح ناصاف سواری خوبی ندارند.برای تهیه این لاستیک ها هزینه بالاتری باید انجام دهید عمر طولانی تری دارند. باید دقت کرد که لاستیک های توپر دارای ضربه و تکانهای بیشتری نسبت به لاستیک های بادی دارند. لذا باعث میشود در هنگام استفاده از لیفتراک برای پالت ها و یا موادی که حساس و شکننده هستند لاستیک بادی استفاده شود. قیمت لاستیک توپر لیفتراک از قیمت لاستیک بادی لیفتراک نیز بیشتر است و در انواع مدلهای لاستیک چینی ، لاستیک هندی ، کره ای و ژاپنی در حال حاضر بیشتر در بازار وجود دارد.

لاستیک‌ پنوماتیک (بادی) هم از کائوچو طراحی شده اند اما دقیقا شبیه به تایر کامیون یا خودرو هستند. از مواد لاستیکی قوی با عمر طولانی ساخته شده اند. این لاستیک ها برای استفاده در زمین های سخت و در فضای های بیرونی بهتر هستند.

اگرچه لاستیک ها یک جزء مهم برای بهره برداری از لیفتراک هستند اما قبل از اینکه خرید خود را انجام دهید گزینه های دیگری را هم باید بررسی کنید.

لاستیک لیفتراک

کوشین تایر یا پنوماتیک؟

در انتخاب تایر لیفتراک – لاستیک لیفتراک ، رایج ترین گزینه ها لاستیک پنوماتیک توپر لیفتراک و یا لاستیک کوشیون لیفتراک هستند.

این دو نوع لاستیک لیفتراک تفاوت های زیادی دارند که قبل از خرید باید ارزیابی کنید که کدامیک برایتان مناسب تر است.

انتخاب لاستیک های مناسب بر میزان مانوردهی و ایمنی لیفتراک شما تاثیر می گذارد. اکثر لیفتراک ها به طور خاص برای یک تایر خاص طراحی شده اند و همچنین لاستیک ها برای کاربردهای خاص یا صنایع طراحی شده اند.

خرید و فروش لیفتراک

لاستیک های توپر لیفتراک

لاستیک های پنوماتیک شبیه به تایر خودرو ها و یا کامیون ها هستند و عملکرد بالا و قابلیت انعطاف پذیری بالایی ارائه می دهند. لاستیک های پنوماتیک به راحتی روی سطوح ناهموار و دشوار قرار می گیرند و در مکان های ساختمانی، در انبارهای انبار و انبارهای داخلی / فضای باز محبوب هستند.

دو نوع لاستیک پنوماتیک وجود دارد: پنوماتیک جامد، که توپر هستند و بیشترین مقاومت در برابر ضربه را دارند و پنوماتیک بادی است که از هوا پر شده اند.

کوشین تایر لیفتراک

کوشیون تایرها از لاستیک نرم ساخته شده اند و در اطراف آنها باند فلزی نصب شده است. ارزانتر هستند و راحت تر نگهداری شوند، اما کوشیون تایرها به اندازه یک تایر های پنوماتیک، در فضاهای خارجی و سخت قابل استفاده نیستند. لاستیک های کوشیون برای استفاده در سطوح صاف، عمدتا در داخل مناسب هستند. همچنین فضاهای کوچک فوق العاده هستند زیرا شعاع چرخشی کوچکی دارند.

سایز لاستیک – سایز تایر لیفتراک ها

سایز تایر لیفتراک دیزل:

نوع لیفتراکاندازه لاستیک  اندازه تایر جلواندازه لاستیک  اندازه تایر جلو
لیفتراک دیزل 1.5 تن6.5-10-10 pr5.0-8-10 pr
لیفتراک دیزل 2 تن7-12-12 pr6-9-10 pr
لیفتراک دیزل 3 تن9-15-12 pr6.5-10-10 pr
لیفتراک دیزل 3.5 تن9-15-12 pr6.5-10-10 pr
لیفتراک دیزل 4 تن10-15-16 pr6-10-10 pr
لیفتراک دیزل 5 تن8-15-14 pr8-15-14 pr
لیفتراک دیزل 7 تن8-15-14 pr8-15-14 pr
لیفتراک دیزل 8 تن9-20-14 pr9-16-14 pr
لیفتراک دیزل 10 تن9-20-14 pr9-20-14 pr

 

سایز تایر لیفتراک برقی:

نوع لیفتراکاندازه لاستیک  اندازه تایر جلو

اندازه لاستیک  اندازه تایر جلو

لیفتراک برقی سه چرخ 0.5 تن18-7-8 pr15-4.5-8 pr
لیفتراک برقی چهار چرخ 2 تن7-12-12 pr7-8-14 pr
لیفتراک برقی چهار چرخ 2.5 تن7-12-12 pr7-8-14 pr
لیفتراک برقی چهار چرخ 3 تن9-15-12 pr7-8-21 pr

 

سایز تایر لیفتراک دوگانه سوز:

نوع لیفتراکاندازه لاستیک  اندازه تایر جلواندازه لاستیک  اندازه تایر جلو
لیفتراک دوگانه سوز 1.5 تن6.5-10-10 pr5-8-10 pr
لیفتراک دوگانه سوز 2 تن7-12-12 pr6-9-10 pr
لیفتراک دوگانه سوز 3 تن9-15-12 pr6.5-10-10 pr

 

نتیجه گیری

قبل از خرید لیفتراک ، تصمیم بگیرید که آیا لیفتراک با لاستیک پنوماتیک یا لاستیک کوشیون برای شما مناسب است. با تعیین چگونگی استفاده از لیفتراک شروع کنید. وزن و حجم بارهایتان و هر گونه استفاده دیگری را در نظر بگیرید. سپس، فضاها محدودیت ها را در نظر بگیرید؛ آیا در داخل یا خارج از آن استفاده می شود یا هر دو؟ آیا زمین تان صاف است یا ناهموار ؟

به یاد داشته باشید که اکثر لیفتراک ها از لاستیک های خاص خود استفاده میکنند، بنابراین قبل از خرید لیفتراک تحقیقات کاملی انجام دهید تا از کارکرد مناسب آن برای پروژه خود اطمینان حاصل کنید.

جهت هرگونه مشاوره درمورد خرید لیفتراک، قیمت لیفتراک و قطعات آن از جمله تایر با ما در تماس باشید.

لازم به ذکر است قیمت لفتراک و مانور لیفتراک در این مدلها متفاوت است. پس قبل از خرید لیفتراک و حتما از فروشنده راجع به مدل لاستیک و همچنین سال ساخت سوال بپرسید.