لیفتراک چیست

با توجه به پیشرفت تکنولوژی صنعتی،برای پیش برد بهتر کارها و جا به جایی وسایل سنگین این نیاز را برای افراد ایجاد می کند که به دنبال ابزار و وسایلی باشند که این کار را برایشان آسانتر و بازدهی کارشان را بیشتر کند. یکی از وسایل پر کاربرد برای جا به جایی وسایل سنگین استفاده از لیفتراک است. لیفتراک وسیله ای است که دو شاخک در جلوی خود دارد و از آن برای بالا و پایین بردن وسایل و همچنین جا به جایی آن ها استفاده می شود.

لیفتراک دوگانه سوز

این ماشین دارای یک دکل، شاخک و الحاقیات است که با توجه به نوع فعالیت آن ها در انبار کردن بار، حمل ونقل و جا به جایی طراحی و ساخته می شود. بار مجازی که هر لیفتراک می تواند جا به جا کند توسط کارخانه بر روی آن درج می شود.

محل استفاده از لیفتراک

لیفتراک را در تمام انبارها و همچنین در مکان های ساختمانی استفاده می کنند. این وسیله در مقایسه با بالابر های قیچی مانند می تواند به راحتی وسایل سنگین تری را بدون خطر واژگونی به هرجا منتقل کند. رانندگان لیفتراک باید به صورت کامل از نحوه کار لیفتراک و وزن باری که می خواهند حمل کنند توجه داشته باشند زیرا خساراتی که ممکن است وارد شود بسیار سنگین است.

کاربرد اصلی لیفتراک

لیفتراک ها با باتری الکتریکی یا موتورهای احتراقی تغذیه می شوند. برخی از لیفتراک ها به اپراتورها اجازه می دهند در هنگام رانندگی و کار با دستگاه بنشینند در حالی که برخی دیگر از اپراتور نیاز به ایستادن دارند. این به طور گسترده در سراسر صنعت برای حمل و نقل مواد و کالا استفاده می شود برای همین استفاده از این وسیله در محل هایی که ساخت و ساز بیشتر است کاربرد ویژه ای دارد زیرا این دستگاه به راحتی می تواند مصالح و وسایل ساختمانی را بلند کرده و به هر جایی منتقل می کند. لیفتراک ها در انبار ها نیز به راحتی و در سطوح وسیع می توانند وسایل را جا به جا کنند. شاخک های این وسیله می توانند بالاتر از خود لیفتراک بالا برود و وسایل را در بالاتربن سطح وسایل دیگر قرار دهند و به همین دلیل به آسانی می توانند برای بارگیری کامیون ها از این وسیله استفاده کرد.

از معتبرترین برندها در حوزه تولید . خرید لیفتراک می توان به  شرکت لیفتراک سازی کارا ماشین آرنا، لیفتراک سپاهان و سهند اشاره کرد. قیمت لیفتراک های تولید شده در کارا ماشین آرنا باتوجه به کیفیت بالای دستگاه ها بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

لیفتراک کارا ماشین

لیفتراک کارا ماشین یکی از لیفتراک های هم رده با لیفتراک کاسپین می باشد. که هر دو دارای کیفیت های بسیار بالایی هستند.