جعبه ، پالت و لیفتراک تنها مواردی نیستند که در یک انبار جابجا می شوند.

معنی این حرف این است که داده ها و اطلاعات همچنین از طیف وسیعی از فرآیندهای تجاری انبار ، از دریافت کالا گرفته تا ذخیره سازی و ردیابی ، چیدن و بسته بندی و حمل و نقل خارج از کشور ، نیز در تمام طول این مسیر جا به جا میشوند.

در ادامه به این می پردازیم برای اینکه یک کسب و کار چقدر به طور مداوم از این اطلاعات استفاده می کندتأثیر زیادی بر عملکرد انبار و زنجیره تأمین دارد.

داده های منسوخ و غیر قابل اطمینان که در سیستم های زنجیزه وار هستند ، معمولاً منجر به عملکرد ناکارآمد انبار می شوند.

ازین رو داده ها باید همیشه به روز باشند و باید از سیستم مدیریت انبار متمرکز استفاده کرد زیرا که امروز استفاده از داده های بروز، محصولات و مشتریان پایه و اساسی ایده آل انبار زنجیره وار است که زباله ها را از بین می برد ، تصمیم گیری آگاهانه را امکان پذیر می کند و عملیات را ساده می کند.

قابلیت دید ارزش را به همراه دارد

انبار زنجیره وار به سیستم های برنامه ریزی منابع داخلی سازمانی (ERP) و سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و همچنین برنامه های شریک زنجیره تامین مرتبط است. انبار زنجیره وار نیز می تواند به طور فزاینده ای با دستگاه های اینترنت اشیا، مانند لیفتراک های هوشمند ، ربات ها و انتخاب صدا ادغام شود.

با پیوند دادن عملیات انبار به CRM ، شرکت ها پرسنل فروش و خدمات را به اطلاعات بلادرنگ برای رشد تجارت مجهز می کنند. ادغام بین یک انبار و سیستم ERP از برنامه ریزی و پیش بینی دقیق تر با بینش در مورد سطح سهام ، چرخش موجودی و هزینه های حمل شده که بر خط پایین تأثیر می گذارد پشتیبانی می کند.

گسترش انبار به سیستم های شریک خارجی می تواند با هماهنگی بهتر فرآیندهای انبار / شریک و دادن شفافیت درخواستی به همه ذینفعان که برای شناسایی شکاف ها و زمینه های بهبود مقرون به صرفه ضروری است ، عملکرد را در کل اکوسیستم زنجیره تأمین کامل افزایش دهد. همچنین انعطاف پذیری شبکه تامین را افزایش می دهد تا به سرعت با شرایط متغیر سازگار شود ، از تأخیر در کارخانه خارج از کشور گرفته تا رکود تقاضای مشتری.

اینترنت چیزها

فرصتهای جدید برای عملکرد انبار و عملکرد زنجیره تامین از طریق فناوریهای دستگاههای هوشمند و همچنین سیستمهای هوش مصنوعی بوجود آمده است که مسیرها را برای اپراتورهای ربات یا انسان از داخل انبار به سراسر جهان بهینه می کند.
این فناوری های اینترنت اشیا Besides علاوه بر اینکه عملیات انبار را سریعتر و کارآمدتر می کنند ، اطلاعات بی درنگ را تولید می کنند که همه ذینفعان زنجیره تامین ، از جمله انبار ، می توانند بینش عملی را ضبط و تجزیه و تحلیل کنند.

یکی از اهداف اصلی بسیاری از شرکت ها این است که عملیات انبار در آینده اثبات نشود زیرا سرعت تغییر در کار ادامه می یابد.

شرکت ها به دنبال این چابکی هستند که نه تنها واکنش سریع نسبت به تغییر نشان دهند ، بلکه با بهره گیری از فن آوری های مخرب برای کارآیی بیشتر ، همکاری شرکا و مزیت رقابتی ، به ایجاد تغییرات بپردازند. برای دستیابی به این اهداف ، شرکتها بیشتر به راه حلهای WMS مبتنی بر ابر علاقه مند می شوند که آنها را با هزینه های زیاد ، انعطاف ناپذیری و تأخیر در سیستم های قدیمی و قدیمی منسوخ نمی کند.

ساخت انبار زنجیره وار نقطه عطفی در به حداکثر رساندن بهره وری انبار و موقعیت یابی یک شرکت برای پیمایش قاطع تغییرات در سراسر زنجیره تأمین است.

هوش داده در زمان واقعی ، دید و کنترل مورد نیاز برای ایجاد پیشرفت های قابل اندازه گیری را در کل زنجیره تأمین گسترده فراهم می کند.

شرکت هایی که به همان اندازه که به لیفتراک ها و محموله های روزانه توجه می کنند ، به داده ها توجه می کنند و از مزیت های رقابتی برخوردار می شوند.